Trener Zrinjskog Igor Štimac ističe da je utakmica protiv Häckena “uzela danak”, ali da ekipa u nedjelju svejedno “mora uzeti tri boda protiv Posušja”.
“Podnijeli smo velike žrtve, tako da će biti puno onih koji neće moći igrati ovu utakmicu, ali čvrsto vjerujem u sve koji će dobiti priliku”, izjavio je Štimac na konferenciji za novinare u subotu, a uoči nedjeljne domaće prvenstvene utakmice protiv Posušja, zakazane u 15 sati.
Nedostajat će veliki broj igrača
Naglasio je da ima puno igrača koji su sudjelovali u velikoj pobjedi (2:1) nad Šveđanima u okviru Konferencijske lige koji neće biti na dispoziciji za Posušje, ali u tomu nije tražio alibi.
“Nema tu lakih utakmica, jer nije to velika razlika. Sjećamo se kad smo (ranije ove sezone) išli u Posušje, kako smo teško došli do bodova. Svaka je utakmica priča za sebe i bilo koje podcjenjivanje protivnika ne donosi sreću. Ekipa mora osvojiti tri boda, ko dobije priliku, morat će ‘nagazit’ i dokazati da zaslužuje minute koje će dobiti”, dodao je Splićanin na klupi bh. prvaka.
Bilo je kritičnih perioda
U osvrtu na duel protiv Häckena, naglasio je karakter svoje ekipe na koji računa i ovog vikenda.
“Svjesni smo da je utakmica imala kritičnih perioda. U prvom poluvremenu protiv vjetra smo koliko-toliko kontrolirali igru, odnosno napade protivnika. Ali praktički njihov prvi šut završio je u mreži i to nas je poljuljalo, što se vidjelo i u nastavku. Ali onda je trebalo shvatiti da idemo po pogodak pa i po cijenu toga da primimo drugi, treći gol”, vratio je Štimac film unatrag na četvrtak pa podcrtao detalj koji je napravio razliku u tom duelu.
“Oni nemaju taj kvalitetu u realizaciji kao što ju mi imamo u Ćuži i Bilbiji, ali su lako prolazili kroz sredinu. Tehnički, imaju kvalitetu koja je razinu više od nas, ali opet smo dokazali duhom i htijenjem možemo parirati jačim ekipama. U zadnja tri mjeseca svaku utakmicu doživljavali smo kao ključnu i po tom pitanju sam prezadovoljan, a očekujem da će to slučaj i protiv Posušja”, zaključio je šef struke Zrinjskog.
U prvoj utakmici 16. kola WWin lige BiH Sloga je u petak savladala Radnik 2:1, a u subotu su na rasporedu tri duela.
Od 16 sati igraju Sarajevo – Široki Brijeg i Borac – Željezničar, a od 18.30 na teren stadiona Rođeni u Mostaru će Velež i Rudar.
