drugi naslov

Stotine hiljade ljudi dočekale Flamengo nakon osvojene Cope Libertadores

flamengo docek

Za Flamengo je ovo drugi naslov prvaka Južne Amerike nakon što je prvi osvojio prije 38 godina

Flamengo je jučer u nevjerovatnom finalu svladao River Plate s 2:1 i osvojio naslov prvaka Južne Amerike.

River je vodio do 89. minute finala južnoameričke inačice Lige prvaka, koje se ove godine prvi put igralo na jednu utakmicu, no Flamengo je s dva gola u svega tri minute čudesno preokrenuo rezultat osvojivši svoj drugi naslov prvaka Južne Amerike.

Za Flamengo je ovo drugi naslov prvaka Južne Amerike nakon što je prvi osvojio prije 38 godina, dok je River u svom sedmom finalu upisao treći poraz. Rekorder Copa Americe je argentinski Independiente sa sedam naslova prvaka.

To je bilo dovoljno da nogometašima brazilskog kluba Rio de Janeiro priredi nevjerovatan doček za pamćenje.