Suarez i Messi donijeli pobjedu Barceloni (VIDEO)

messi suarez333

Nedjeljni program 15. kola španskog nogometnog prvenstva zaključili su Villarreal i Barcelona, a bodove s gostovanja odnijeli su Katalonci koji su slavili pobjedu 2:0.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 60. minuti kada je Daniel Raba isključen zbog oštrog prekršaja nad Sergiom Busquetsom.

Brojčanu prednost Barcelona je iskoristila u 71. minuti kada je zabio Luis Suarez, a u 83. minuti Lionel Messi svojim trinaestim prvenstvenim pogotkom potvrdio je pobjedu svoje ekipe.

U nedjelju su odigrane još tri utakmice 16. kola, a zanimljivo da su i u tim utakmicama bodove odnijeli gosti.

Atletico Madrid pobijedio je Real Betis 1:0, Athletic Bilbao je bio bolji od Levante 2:1, dok je Malaga slavila protiv Real Sociedada 2:0.

Na tabeli vodi Barcelona s 39 bodova, Valencija je druga sa 34 boda, Atletico Madrid ima 33, a Real Madrid 31 bod.