Svjetsko prvenstvo 2018: Kolumbija savladala Poljsku

20180624_2_31117452_35046074_Web

U drugom kolu grupe H na Svjetskom fudbalskom prvenstvu u Rusiji Kolumbija je večeras savladala Poljsku, rezultatom 3:0, javlja Anadolija.

Kolumbija i Poljska odigrale su veoma uzbudljivu utakmicu na Areni u Kozanu.

Yerry Mina je odlično reagirao na centaršut u srcu šesnaesterca i razantnim udarcem glavom doveo Kolumbiju u vodstvo u 40. minuti meča.

Predvođena ponajboljim golgeterom svijeta Robertom Levandovskim, Poljaci su u drugom poluvremenu otvorenije krenuli u napad, ali to je Kolumbijcima dalo priliku za opasne kontranapade.

Jednu takvu kontru u 70. minuti meča za vodstvo od 2:0 realizirao je ponajbolji igrač Kolumbije svih vremena Radamel Falcao.

Pet minuta kasnije kolumbijski veznjak Juan Cuadrado pogodio je za konačnih 3:0.

Situacija u grupi H izuzetno je zanimljiva uoči posljednjeg kola. Senegal i Japan su danas odigrali uzbudljiv meč koji je završen rezultatom 2:2 i trenutno su na prva dva mjesta u grupi sa po četiri bora. Kolumbija ima tri boda, a Poljaci su posljednji bez osvojenih bodova.

U posljednjem kolu 28. juna igraju Japan i Poljska, a Senegal i Kolumbija.