prvi strijelac cvajte

Tabaković ostavio Herthu u igri za povratak u Bundesligu

haris tabakovic hertha

Tabaković se tim golom vratio na čelo liste strijelaca u Cvjati. Bio je to njegov 18 gol u sezoni, a pored toga ima i 4 asistencije.

Fudbaleri Herthe savladali su Paderborn s 3:2 u meču 28. kola 2. Bundeslige. Bh. internacionalac Haris Tabaković pogodio je u 90. minuti za konačni prekoret i pobjedu ekipe iz Berlina. Asistirao mu je Ibrahim Maza.

Domaćin je u ovom susretu dva puta puta imao vodstvo, ali su se gosti oba puta vraćali u igru i dolazili do izjednačenja. Gosti su prvo u 84. minuti golom Bilala Husseina poravnali na 2:2 da bi, u 90. minuti bh. internacionalac Haris Tabaković postigao svoj 18. gol u ovoj sezoni i donio nova tri boda ekipi iz Berlina.

Hertha je sada šesta na tabeli sa 41 bodom, pet manje, ali i utakmicom više od trećeg mjesta, koje vodi u doigravanja za najjači rang njemačkog fudbala – Bundesligu.