Karić se emotivnom porukom oprostio od Veleža: Evo gdje nastavlja karijeru

Mladi golman Tarik Karić oprostio se od Veleža nakon dvije godine provedene u Mostaru. Karijeru nastavlja u Rakowu

Redakcija
2 min čitanja
tarik karić

Mladi golman Tarik Karić zvanično je napustio FK Velež i karijeru će nastaviti u redovima poljskog Rakowa, potvrdio je mostarski klub.

Dvadesetjednogodišnji Sarajlija oprostio se od Rođenih emotivnom porukom, zahvalivši se klubu, saigračima i navijačima na podršci tokom dvije godine provedene u Mostaru.

Emotivan oproštaj od Mostara

“Došlo je vrijeme otići iz kluba gdje sam dvije godine uživao. Htio bih se zahvaliti svima u klubu, kao i navijačima jer su mi pomogli da se u Mostaru osjećam kao kod kuće”, poručio je Karić.

Iz Veleža su naveli da je transfer realizovan na obostrano zadovoljstvo te da će Rakow biti naredna stanica u karijeri talentovanog golmana.

Od Željezničara do kapitenske trake u Veležu

Karić je nogometni put započeo u Željezničaru, nakon čega je branio za austrijski Kapfenberg i GOŠK iz Gabele. U Velež je stigao u januaru 2025. godine.

Tokom boravka među Rođenima upisao je 41 nastup, a posebno će pamtiti sezonu u kojoj je nosio kapitensku traku.

“Bio sam dio zlatne generacije koja je izborila Evropu i igrala finale Kupa BiH. Biti kapiten sa 20 godina zaista mi je bilo veliko zadovoljstvo”, istakao je Karić.

Velež uskoro kreće u evropske izazove

Mostarski klub prošlu sezonu završio je na četvrtom mjestu Premijer lige BiH, čime je izborio nastup u kvalifikacijama za UEFA Konferencijsku ligu.

Rođeni će evropski put otvoriti 9. jula u Zenici protiv moldavskog Milsamija, dok je revanš susret na rasporedu 16. jula u Orheiju.

IZVORI:Fena
Podijeli ovaj članak