porto

Težak poraz Hrvatske na startu Lige nacija

portugal hr (1)

Susret između aktuelnog prvaka Evrope Portugala i viceprvaka svijeta Hrvatske završen rezultatom 4:1

Fudbalska reprezentacija Hrvatske u prvom kolu utakmica UEFA Lige nacija poražena je na gostovanju od Portugala, javlja Anadolu Agency (AA).

Izabranici selektora Zlatka Dalića u utakmici Lige ”A” na stadionu Estadio do Dragao, u Portu, poraženi su od aktuelnog prvaka Evrope i osvajača Lige nacija Portugala, a susret je završio rezultatom 4:1.

Joao Cancelo je u 41. minuti postigao prvi gol za Portugal. Bio je to sjajan pogodak.

Prednost je u 58. minuti povećao Diogo Jota. U listu strijelaca u 70. minuti upisao se i Joao Felix.

U sudijskoj nadoknadi jedini pogodak za Hrvatsku postigao je Bruno Petković. No, to nije bilo sve. Andre Silva pogodio je za konačnih 4:1 i uvjerljiv i zaslužen trijumf ”evropskih Brazilaca”. Cristiano Ronaldo presjedio je na tribinama. Iako je u jednom trenutku pokušao biti bez zaštitne maske, upozoren je da je mora staviti.

U preostalim večerašnjim utakmicama koje su počele u 20.45 sati u Ligi ”A” Francuske je, u istoj grupi pobijedila na gostovanju Švedsku 1:0.

Belgija je slavila u Danskoj s 2:0, dok je nešto ranije u toj grupi Engleska slavila na Islandu 1:0.