kvalifikacije za el

Težak poraz Mostaraca u Švedskoj: Nakon promašaja Govedarice uslijedila je kazna

malmo

Revanš se igra naredni četvrtak

Fudbaleri Malmoa pobijedili su rezultatom 3:0 mostarski klub Zrinjski u prvoj utakmici 3. pretkola Lige Evrope koja se večeras igrala na “Swedbank” stadionu.

Govedarica je u 33. minuti izašao sam ispred golmana Malmoa, ali nije pogodio mrežu. Kazna za taj veliki promašaj stigla je samo tri minute kasnije

Švedski klub je u 36. minuti ostvario prednost nad Zrinjskim, golom Rasmusa Bengtssona. Prvo poluvrijeme završeno je minimalnim vodstvom Šveđana.

Malmo je prednost povećao u 66. minuti pogotkom Andersa Christiansena. Osam minuta kasnije, Soen Rieks ponovo je zatresao mrežu “plemića” i potvrdio pobjedu svog kluba.

Drugi bh. predstavnik u Ligi Evrope će revanš utakmicu protiv Malmoa igrati u četvrtak, 15. augusta na stadionu “Pecara” u Širokom Brijegu.