Tošić u sudijskoj nadoknadi spasio Bešiktaš poraza od Bašakšehira

besiktas tur

Bešiktaš je u 9. kolu turske Super lige kao domaćin igrao neriješeno 1:1 protiv ekipe Medipol Bašakšehira za koju igra i reprezentativac BiH Edin Višća, javlja Anadolu Agency (AA).
Gledaoci u prvom poluvremenu, koje je završeno bez golova, i nisu mogli vidjeti previše prilika ni na jednoj strani.

Na pogodak se čekalo sve do 89. minute kada je Kerim Frei na asistenciju Juniora Caicara doveo goste u prednost.

Ipak, u drugoj minuti sudijske nadoknade srbijanski fudbaler Duško Tošić je na centaršut Ricarda Quaresme pogodio za 1:1, što je bio i konačan rezultat meča.
Višća je za Bašakšehir igrao skoro do samog kraja, kada ga je u prvoj minuti sudijske nadoknade zamijenio Tunay Torun.

Poslije 9. kola, Bešiktaš zauzima sedmo mjesto sa 15, a Bašakšehir je peti sa 17 osvojenih bodova. Prvi je Galatasaray sa 23 boda, a prate ga Goztepe sa 17, koliko imaju i Akhisar Genclik Spor i Kayserispor.