Tottenham pregazio Millwall na putu ka polufinalu FA Cupa

tottenham_min

Fudbaleri Tottenhama su bez većih problema savladali trećeligaša Millwalla i plasirali se u 1/2 finale FA Cupa.

Tim iz Londona slavio je na svom “White Hart Laneu” s ubjedljivih 6:0 (2:0) i tako se pridružili Manchester Cityju i Arsenalu u polufinalu.

Poveli su u 31. minutu golom Eriksen, a samo deset minuta kasnije sjajanim je golom Son Heung-Min povećao vodstvo domaćih.

U nastavku Tottenham je krenuo još žešće ka golu Millwalla. U 54. minutu Heung-Min ponovo pogađa. U 72. minutu Alli je povećao na 4:0, a u 79. Janssen se pobrinuo za “petardu”. U sudačkoj nadoknadi Son Heung-Min stavio je “tačku na i” svojim trećim golom na utakmici.

Ostalo je da sutra svoj meč odigraju i Chelsea i Manchester United nakon čega će biti poznati svi učesnici polufinala.

Sutra je na programu i žrijeb parova polufinala.

Harry Kane na štakama

Pobjeda protiv Millwalla mogla bi skupo koštati Tottenhama. Naima, u 10. minutu susreta iz igre je morao napadač Harry Kane, a nakon utakmice pojavila se informacija da bi mogao propustiti ostatak sezone. Kane zajedno sa Lukakuaom vodi na listi strijelaca Premiershipa s 19 postignutih golova.

Kane je ozlijedio desni zglob prilikom duela sa Jakeom Cuperom, nakon čega je travnjak napustio šepajući. Daily Maila javlja da je Kane stadion napustio na štakama.