Tottenham razbio City i otvorio vrata vrha tabele Unitedu

city

Nogometaši Tottenhama pobijedili su Manchester City na svom stadionuu sa 4:1, u prvoj utakmici i jednom od derbija 7. kola Premiershipa.

Londonski tim je tako Cityju nanio drugi uzastopni poraz, pa sada Manchester United ima priliku da se popne na čelo tabele, prvi put poslije 17. augusta 2013. godine. City ima 15 bodova, dva manje od gradskog rivala koji kasnije u toku dana dočekuje Sunderland.

Ništa nije ukazivalo na katastrofu “Građana” koji su u 25. minuti došli u vodstvo preko De Bruynea.

Ipak, Tottenham stiže do izjednaćenja u posljednjoj minuti prvog poluvremena i ne dozvoljava gostima da na odmor odu s prednošću.

Strijelac gola bio je Dier.

Drugo poluvrijeme bila je rapsodija Tottenhama, za kojeg su redom pogađali Alderweireld (50.), Kane (61.) i Lamela (79.).

Tottenham je ovom pobjedom zauzeo peto mjesto na tabeli koje drži sa 12 osovjenih bodova.