Premiership

Tottenham remizirao nakon 32 utakmice, Aubameyang tragičar za Arsenal

10491070-6763713-image-a-87_1551537016988

Fudbaleri Tottenhema i Arsenala odigrali su neriješeno (1:1) u prvom meču 29. kola Premiershipa.

Tottenham je konačno remizirao, prvi put poslije tačno 32 utakmice zaredom u Premiershipu.

Meč je počeo nešto sporije, ali je prvo gol viđen već u 16. minutu kada je na asistenciju Lacazettea pogodio Ramsey.

U 74. minuti utakmice desio se veliki sudijski propust, pošto je sviran penal za domaće poslije loše reakcije Mustafija. Iako je penal bio pravedno dosuđen, linijskom sudiji je promaklo da dosudi ofsajd poziciju u kojoj se našao Harry Kane.

Napadač reprezentacije Engleske je bio miran i pogodio sa bijele tačke za 1:1.

Nakon gola Tottenham je preuzeo inicijativu. Ipak, posle nove kontre, Sanchez je dopustio da mu Aubameyang pobjegne, te ga oborio u kaznenom prostoru. Za tu odliku možda i nije bilo dovoljno kontakta za penal, ali je sudija odlučio da dosudi penal.

Oboreni Aubameyang je preuzeo odgovornost, ali užasno izveo jedanaesterac na veliku radost navijača na Wembleyu. Zasluge treba dati i Hugu Llorisu, koji je uspio da odbrani pokušaj gabonskog napadača.

Neposredno pred istek sudijske nadoknade Lucas Torreira je bezobrazno startovao nad Dannyjem Roseom, pa je zasluženo dobio direktan crveni karton.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac utakmicu je gledao s klupe.