Tottenham slavio protiv Bournemoutha, Unitedu gradski derbi

32657E9B00000578-3501512-image-a-14_1458492233704

Nogometaši Tottenhama smanjili su zaostatak za vodećim Leicesterom na 5 bodova, pobijedivši u utakmici 31. kola engleskog prvenstva Bournemouth na svom terenu rezultatom 3:0.

Strijelac su bili Harry Kane u 1. i 16. minuti te Christian Eriksen u 52. minuti.

Sedam kola prije kraja prvenstva Leicester City na prvom mjestu ima 66 bodova, drugi Tottenham 61, a treći Arsenal 55 i utakmicu manje u odnosu na vodeći dvojac.

U nedjelju se igrao i gradski derbi između Manchester Cityja i Manchester Uniteda, a pobjedu su odnijeli gosti zahvaljujući jedinom golu na utakmici koji je postigao Marcus Rashford u 16. minuti utakmice.

Zahvaljujući pobjedi Uniteda dodatno se zakomplicirala borba za četvrto mjesto, koje vodi u kvalifikacije Lige pravaka. Manchester City je sada četvrtoplasirani s 51 bodom, peti West Ham ima bod manje, kao i šesti Manchester United.

Također u nedjelju, Southampton je na svom terenu pobijedio Liverpool 3:2, nakon što je na poluvremenu gubio 2:0.

Philippe Coutinho u 17. i Daniel Sturridge u 22. minuti bili su strijelci za Liverpool, a kada je vratar “redsa” Simon Mignolet početkom drugog poluvremena obranio jedanaesterac Sadija Manea činili se kako Liverpool ide sigurno ka pobjedi.

Ipak, u posljednjih pola sata dogodio se potpuni preokret. U 64. minuti Mane se iskupio pogotkom kojim je momčad Ronalda Koemana smanjila zaostatak. U 83. Graziano Pelle snažnim i preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora izjednačio na 2:2, a u 86. minuti Mane je postigao svoj drugi gol za pobjedu Southamptona 3:2.

U nedjelju se igrao i derbi začelja u kojem su Newcastle i Sunderland podijelili bodove odigravši neodlučeno 1:1, nakon čega su obje momčadi i dalje ispod crte ispadanja. Sunderland je osamnaesti s 26 bodova, a Newcastle devetnaesti s 25. Na samom začelju sa samo 16 bodova je Aston Villa koja se praktično već oprostila od Premiershipa.