Liga prvaka

Tottenham završio posao, Ajax izgubio od Reala

20190213_2_34928236_41653695_Web

Nakon jučerašnjih utakmica i večeras su odigrana još dva meča u okviru prvih duela osmine finala UEFA-ine Lige prvaka, javlja Anadolu Agency (AA).

Tottenham Hotspur je kao domaćin u Londonu savladao Borussiju Dortmund rezultatom 3:0.

Strijelci za domaću ekipu su bili Heung-Min Son u 47., Jan Vertonghen u 83., i Fernando Llorente u 86. minuti igre.

U drugom večerašnjem duelu, Ajax je na Johan Cruijff Areni u Amsterdamu poražen od Real Madrida sa 1:2. Golove za Real su postigli Karim Benzema u 60. i Marco Asensio u 87. minuti, dok je strijelac za Ajax bio Hakim Ziyech u 75. minuti.

U preostalim prvim susretima osmine finala Lyon-Barcelona i Liverpool-Bayern igrat će se 19. februara, dok će dan kasnije snage odmjeriti Atletico Madrid-Juventus i Schalke-Manchester City.

Roma je sinoć u Rimu pobijedila Porto sa 2:1, a PSG je slavio na gostovanju Manchester Unitedu, rezultatom 2:0.

Revanši osmine finala zakazani su 5., 6., 12. i 13. marta.