Vincenzo Italiano

Trener Fiorentine optužuje Edina Džeku: “Nije ovo prvi put”

dzeko tw

U sinoćnjem meču 11. kola italijanske Serije A Inter je kao gost u fantastičnoj utakmici savladao Fiorentinu rezultatom 4:3, a bh. reprezentativac Edin Džeko ušao je u igru u 61. minuti i pomogao svom timu da dođu do važna tri boda.

Posebno se ističe njegova reakcija u posljednjem napadu kada je Inter došao do važne pobjede.

Dijamant je u zračnom duelu nadmudrio Milenkovića, da bi u nastavku akcije Mkhitaryan zatresao mrežu.

Vincenzo Italiano, trener Fiorentine, nakon meča iznio je optužbe kako na račun Zmaja, te glavnog arbitra Valerija kazavši da je golu Intera prethodio faul.

– Pa to je faul. Nikola se pozicionirao, Džeko ga je povukao za dres. Nije ovo prvi put da ovako gubimo bodove zbog spornih situacija.

Ne može se neko vući za dres, sudija je morao svirati – rekao je Italiano.