premijer liga bih

Tri gola za tri godine čekanja: Velež ubjedljivo savladao Zrinjski u gradskom derbiju

Tri gola za tri godine čekanja: Velež ubjedljivo savladao Zrinjski u gradskom derbijuTri gola za tri godine čekanja: Velež ubjedljivo savladao Zrinjski u gradskom derbijuTri gola za tri godine čekanja: Velež ubjedljivo savladao Zrinjski u gradskom derbijuTri gola za tri godine čekanja: Velež ubjedljivo savladao Zrinjski u gradskom derbijuTri gola za tri godine čekanja: Velež ubjedljivo savladao Zrinjski u gradskom derbijuTri gola za tri godine čekanja: Velež ubjedljivo savladao Zrinjski u gradskom derbiju

U derbiju 14. kola nogometne Premijer lige BiH Velež je na domaćem terenu nadigrao i svladao gradskog rivala Zrinjski rezultatom 3:0.

Prvih pola sata igre proteklo je u rastrganoj igri između dva šesnaesterca, bez velikih prilika ni na jednoj strani.

U 33. minuti sudac Irfan Peljto poslao je igrače u svlačionicu zbog nereda na tribini s gostujućim navijačima.

Nakon polusatnog prekida utakmica je nastavljena, a odmah zatim uslijedio je novi prekid zbog transparenta s Davidovom zvijezdom, kukastim križem i slovom u na tribini domaćih navijača.

Igra je nastavljena nakon što je transparent uklonjen, a Velež je poveo u 42. minuti iz prve prave prilike. Strijelac je bio Nermin Haskić.

U 52. minuti Giorgi Guliashvili ukrao je loptu na sredini terena sjurio se sam prema golu Zrinjskog i pogodio za 2:0.

Gruzijski napadač svoj drugi gol postigao je u 79. minuti za konačnih 3:0.

Zrinjski je utakmicu završio igračem manje nakon što je u 90. minuti izravan crveni karton zbog oštrog starta dobio Filip Bradarić.

Bila je ovo prvo slavlje Veleža u gradskim derbija nakon kolovoza 2020. i deset utakmica bez pobjede u međusobnim ogledima.

Na ljestvici Premijer lige BiH prvi je Borac s 33 boda, slijede Sarajevo (27), Zrinjski (26), Velež (25), Sloga (21), Široki Brijeg (20).

Na začelju su Tuzla City s 10 i Zvijezda s 5. bodova.