Trener Chelseaja

Tuchel nakon poraza: Igrali smo na teškom terenu

tuchel

Chelseaju je to treći domaći poraz u aprilu

Arsenal je u londonskom derbiju 25. kola Premier lige na gostovanju savladao Chelsea sa 4:2 i tako osvojio važne bodove u borbi za Ligu prvaka.

Eddie Nketiah doveo je Arsenal u vodstvo u 13. minuti, a Timo Werner odgovorio je četiri minute kasnije.

Slično je bilo u 27. minuti, kada je Emile Smith-Rowe pogodio za 2:1 Arsenala, no Cesar Azpilicueta je u 32. poravnao na 2:2. Ipak, kada je Nketiah u 57. minuti postigao svoj drugi pogodak, Chelsea se nije uspio vratiti. Konačnih 4:2 postavio je Bukayo Saka iz kaznenog udarca u sudijskoj nadoknadi.

Chelseaju je to treći domaći poraz u aprilu, ranije su ovog mjeseca Stamford Bridge pokorili Brentford i Real Madrid. Thomas Tuchel, trener Chelseaja, nakon poraza od Arsenala požalio se na stanje travnjaka.

“Moram reći da je teren jako težak za igranje. Možda ovo zvuči kao traženje opravdanja, ali igrali smo na teškom terenu. Zbog toga smo i primili prvi gol. Sigurno nam ne pomaže što igramo na ovakvom terenu”, rekao je Tuchel.