premijer liga bih

Tuzla City deklasirao Leotara, dosuđena tri penala na Tušnju

tuzla-city-sarajevo-tusanj-5 (1)
Detalj sa meča Tuzla City - Sarajevo / FOTO: Tuzlanski.ba

Tuzla City je u 15. kolu Premijer lige BiH na Tušnju deklasirao Leotar s ubjedljivih 4:0.

Tako je klub iz Simin Hana prekinuo crni niz od četiri utakmice bez pobjede u Premijer ligi, i zadržao korak za liderom na tabeli Zrinjskim.

Trenutno je Tuzla City na dva boda iza Plemića, koji imaju i utakmicu (sutra od 18 sati gostuju Želji na Grbavici).

Na Tušnju su danas douđena čak tri penala, ali samo je jedan realiziran. Promašivali su Mirzad Mehanović i Miloš Aćimović, a siguran je bio Sulejman Krpić.

Tuzla City je u 15. minuti došao do prednosti, kada je Mehanović lijepo centrirao, a Krpić glavom loptu poslao u mrežu.

U 20. minuti Mehanović je izborio i penal za Tuzla City, ali se onda obrukao udarcem s bijele tačke. Loptu je otišla visoko preko gola. Ipak, Mehanović u 25. minuti upisuje novu asistenciju.

Tada je centrirao i pred golom Trebinjaca pronašao Adnana Džafića, kojem nije bilo teško glavom da zatrese mrežu za 2:0.

U 31. minuti već je bilo 3:0, pogodio je opet Mehanović. Ubacio je iz kornera, lopta je došla do Doffa, koji je vratio Mehanoviću, a ovaj nakon prodora u kazneni prostor iskosa šutirao i pogodio.

U 49. minuti dosuđen je penela za Leotar. Miloš Aćimović je namjestio loptu na kreč, ali je Brajlović odbranio njegov udarac.

U 85. minuti Krpić je golom iz penala stavio tačku na utakmicu.