Tuzla City osvojila sva tri boda u Doboju kod Kaknja

mladost tuzla city (1)

Mladost iz Doboja kod Kaknja u 25. kolu BHT Premijer nogomete lige Bosne i Hercegovine ugostila je Tuzla City, koja je slavila rezultatom 0:2 (0:1) te je na ovom gostovanju osvojila vrlo važne bodove u borbi za opstanak.

Gosti su u vodstvo od 1:0 došli već u 14. minuti, kada je Vojo Ubiparip realizirao penal, a ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

Penal je skrivio domaći igrač Aladin Isaković, koji je u svom kaznenom prostoru srušio Nermina Crnkića.

U drugom poluvremenu domaći su nastojali makar poravnati rezultat, ali u tome nisu uspjeli, a u 85. minuti Ubiparip je postigao i drugi gol za konačnih 0:2.

Mladost je, tako, pretrpjela treći uzastopni poraz, u da u tim mečevima nisu postigli nijedan gol.

Već četiri zadnja meča Mladost nije postigla gol, a jedini trijumf u proljetnom dijelu ostvarili su u prvom kolu nastavka na svom terenu protiv Krupe, kada je bilo 1:0.

Gostima iz Tuzle ovo je bio drugi trijumf u šest utakmica proljetnog dijela sezone, a zanimljivo je kako su oba puta slavili u gostima- kod Krupe na Vrbasu i sada kod Mladosti.