U Gabeli se zakuhala Liga za ostanak, GOŠK posrnuo

nk-gosk-hsk-zrinjski-0-0__408

Fudbaleri GOŠK-a i Viteza podijelili su bodove u petom kolu Lige za opstanak u Gabeli. Zvršilo je 1:1.

Svi su očekivali rutinsku pobjedu domaćina protiv ekipe koja je već davno ispala iz lige, a posebno kladioničari. No, nije bilo tako.

GOŠK je imao priliku pobjedom odmaći od davljenika Čelika na osam bodova i mirnije ući u drugi dio Lige za ostanak, no sada će se žestoko boriti do kraja da spase premijerligaški život.

Na startu velikih prilika nije bilo, ali je GOŠK bio bolja ekipa. U dva navrata domaći su pokušali, ali se rezultat nije mijenjao jer su se gosti vrlo organizovano branili. U finišu Vitez je napravio prvu pravu priliku, ali Vukoja nije bio precizan.

Rezultatom 0:0 se otišlo na odmor, a nastavak je počeo odlično za Gabeljane. Već u 48. minuti pogodio je Rodin na asistenciju Mišića za vodstvo domaćina.

Agilni Mišić u dva je navrata mogao do gola u nastavku, ali nije uspio pogoditi.

Kazna je stigla u 73. minuti.

Domaći su nakon primljenog gola svim silama krenuli ka gostujućem golu, ali bez uspjeha.