slavlje Ferencvaroša

U Ligi prvaka bez eks-YU klubova, ispao i zagrebački Dinamo

5458517

Dinamo je kao gost poražen u trećem kolu kvalifikacija od mađarskog Ferencvaroša – 2:1 (1:1)

Hrvatski šampion Dinamo iz Zagreba ove sezone neće igrati grupnu fazu Lige prvaka. Dinamo je kao gost poražen u trećem kolu kvalifikacija od mađarskog Ferencvaroša – 2:1 (1:1). Tim iz Zagreba će preko play-offa pokušati da se domogne makar Lige Evrope.

Već u drugom minutu Mađari dolaze do prednosti. Sa lijeve strane je dobro ubacio Nguen, a Lovrencsics je smjestio loptu u mrežu već u prvoj akciji na utakmici.

Dinamo je do izjednačenja stigao u 23. minutu. Poslije kornera Dinama, krilni napadač Mirto Uzuni je postigao autogol, pošto je poslao loptu glavom u svoju mrežu.

Uzuni je u 34. minutu mogao da se iskupi, ali je Livaković dobro odbranio njegov udarac.

Na drugoj strani, Dibuš je odbranio sjajne udarce Petra Stojanovića i Petkovića, pa je Dinamo ostao bez potpunog preokreta.

Prvih 20 minuta nastavka bilo je mirno, sve dok na scenu ponovo nije stupio Mirto Uzuni.

Pogrešio je štoper Dinama, Uzuni mu je oduzeo loptu, istrčao i izašao 1 na 1 sa Livakovićem, kog je matirao odličnim udarcem uz desnu stativu za vodstvo Ferencvaroša u 65. minutu.

Poništio je autogol i donio prednost svojoj ekipi. Ispostavilo se da je to bio i pobjedonosni pogodak.

Golman Ferencvaroša bio je junak utakmice, pošto je u 93. minutu odbranio udarac Gavranovića. U ovoj utakmici nastupili su i reprezentativci BiH, za Dinamo Amer Gojak, dok su za Ferencvaroš igrali Eldar Čivić (svih 90 minuta) i Adnan Kovačević koji je zamijenjen u 73. minuti zbog povrede.

Ferencvaroš ima zagarantovano učešće makar u Ligi Evrope, dok će Dinamo morati da prođe play-off.

U play-off za Ligu prvaka plasirao se i Maccabi.

Izraelski šampion je kao domaćin savladao Qarabag kod kuće – 1:0 (0:0).

Jedini gol postigao je Biton iz penala u 50. minutu.