nikad viđeno

U trenerskom debiju s klupe u igru ubacio tri strijelca

motta (1)

Genoi je ovo tek druga pobjeda u devet kola ove sezone, a na posljednjih šest utakmica osvojila je samo bod

Italijanski nogometni kluba Genoa, njen novi trener Thiago Motta i trojica igrača jučer su ispisala lijepu stranicu istorije Serie A.

Brazilac Thiago Motta, bivši igrač Barcelone, Atletica, Genoe, Intera i PSG-a, u čijoj je U-19 ekipi započeo trenersku karijeru, debitovao je jučer na klupi Genoe pobjedom protiv Brescie 3:1.

Gosti su poveli u 34. minuti spektakularnim golom Tonalija, ali u nastavku je stigao preokret na krilima Mottinih zamjena. Na poluvremenu je u igru uveo Kevina Agudela, u 58. minuti Gorana Pandeva, a u 65. Christiana Kouamea.

I onda je počelo ludilo. Minutu kasnije Agudelo je izjednačio, u 75. je Kouame preokrenuo, a u 79. Pandev potvrdio pobjedu.

Prvi put u istoriji Serie A sve tri zamjene istoga kluba postigle su gol.

Genoi je ovo tek druga pobjeda u devet kola ove sezone, a na posljednjih šest utakmica osvojila je samo bod, što je rezultiralo smjenom Aurelija Andreazzolija. Motta je već na debiju pokazao koliko je to bio dobar potez.