Premijer liga BiH

Uvjerljiva pobjeda Sarajeva protiv Slobode, Hebibović dvostruki strijelac

slavlje sarajevo333

Sarajevo se večerašnjom pobjedom probilo na lidersku poziciju Premijer lige BiH sa sedam bodova

Ekipa Sarajeva pobijedila je Slobodu na stadionu “Asim Ferhatović Hase” rezultatom 3:0 u okviru 3. kola BHT Premijer lige BiH.

Sloboda je u drugoj minuti zaprijetila, ali šut Bekića odlazi iznad gola Kovačevića.

Sarajevo je u petoj minuti golom Harisa Handžića došlo do vodstva.

Bekić je zbog povrede morao naputiti igru već u 12. minuti susreta.

Do kraja prvog poluvremena zabilježeno je nekoliko šuteva i sa jedne i druge strane, ali promjene rezultata nije bilo. Sarajevo je bolje otvorilo drugo poluvrijeme, pa je u drugoj minuti nastavka pokušao Handžić ali lopta je otišla preko gola.

U 68. minuti Sloboda je imala veliku priliku za izjednačenje, ali šut Mujagića odlazi pored gola.
U 76. minuti Hebibović je povećao prednost Sarajeva na 2:0.

Isti igrač preciznim udarcem sa vrha kaznenog prostora u 86. minuti postiže gol za 3:0 što je bio i krajnji ishod ove utakmice.

Sarajevo se večerašnjom pobjedom probilo na lidersku poziciju Premijer lige BiH sa sedam bodova, dok je Sloboda s četiri boda pala na sedmo mjesto