Valbuena u paklu Velodromea: Dobro je izvukao živu glavu

valbuena

Pakleno je bilo jučer na Velodromeu gdje su se u šestom kolu francuskog prvenstva susreli Marseille i Lyon.

Mathieu Valbuena u dresu Lyona stigao je na stadion svog bivšeg kluba, čijim je navijačima bio uzor čak osam godina.

No, pojavljivanje na Velodromeu u dresu drugog kluba nisu mu oprostili. Na tribinama ga je dočekao transparent na kojem su mu navijači Marseilla jasno dali do znanja da ga sada tretiraju kao “izdajnika”.

Valbuena je imao silnih problema pri izvođenju kornera, kada bi sa tribina poletjeli razni predmeti prema njema…

Navijači su između ostalog i objesili na tribini iza gola i lutku s njegovim likom. Kada je spiker pročitao njegovo ime, sa tribina se prolomio strahovito negodovanje…

A, i prije takmice njegove su dresove navijači palili ispred stadiona…

Tokom utakmice domaći igrači su bili posebno “nježni” prema Valbueni…

Utakmica je bila prekinuta skoro pola sata nakon što su navijači Marseillea zasuli bakljama i raznim predmetima golmana Lyona, ali je ipak kasnije nastavljena.

Završilo je 1:1. Lyon je vodio golom Lacazettea u 25. minuti, a za Marseille je izjednačio Rekik u 68. minuti. Domaći su cijelo drugo poluvrijeme igrali sa igračem manje, jer je u 44. minutu isključen Alessandrini.