Prvi poraz Setiena

Valencia slavila protiv bezlične Barcelone

messi slavia (1)

Valencia je pobijedila Barcelonu 2:0 u sklopu 24. kola španske La Lige.

Andalužani su do slavlja stigli golovima u drugom poluvremenu nakon što je Maximilianu Gomezu u 12. minuti golman Barcelone Ter Stegen obranio udarac s bijele tačke kojeg je skrivio Gerard Pique.

Valencia je povela u 48. minuti autogolom Jordija Albe, a konačnih 2:0 postavio je Gomez u 77. minuti.

Barcelona je dominirala posjedom lopte i činilo se da ima potpunu kontrolu nad utakmicom, ali izglednije šanse na ovom susretu stvarao je domaći sastav.

Jedini koji je nešto pokušavao kod Barcelone bio je Lionel Messi, ali Argentinac nije mogao sam protiv raspoloženih Andalužana.

Novi trener Katalonaca je tako nakon pobjede protiv Granade (1:0) u prvenstvu i teško izborene pobjede protiv niželigaša Ibize (2:1), protiv koje je prošla kontroverznim penalom u Kupu kralja, stigao i do prvog poraza na klupi katalonskog giganta.