Vardarovo čudo protiv Fenera, Hajduk poražen od Evertona (VIDEO)

vardar

Najveće iznenađenje današnjih utakmica play-offa za Evropsku ligu priredio je skopski Vardar koji je na svom terenu savladao Fenerbahče rezultatom 2:0.

Za makedonski klub pogodio je Tigran Barseghyan u 20. minuti, dok je drugi bio autogol Mehmeta Topala u posljednjim trenucima utakmice.

Viđena su i dva crvena kartona, po jedan na obje strane. Pocrvenili su Boban Grncarov u 89. i Souza minutu kasnije.

Zagrebački Dinamo u četvrtom minuti nadoknade uspio je postići gol za 1:1 protiv Snederbeua.

Albanski tim je poveo Latifija u 37. minuti, da bi konačan rezultat nakon gužve u petercu postavio Henriquez.

Na maksimirski travnjak u startnoj postavi Dinama istrčali su i bh. internacionalci Gojak i Hadžić koji su pružili solidnu partiju.

Crvena zvezda je protiv Krasnodara u Rusiji poražena rezultatom 3:2 što joj daje jako dobre šanse pred revanš u Beogradu.

Strijelci za ruski tim bili su Ignatyev u 20., Claesson u 46. i Petrov u 66. minuti, dok su za Zvezdu pogodili Srnić u 57. i Pešić u 71. minuti.

Od ostalih utakmica treba istaći pobjedu PAOK-a nad Oestersundsom od 3:1, a za grčki tim odlčnu partiju je pružio reprezentativac BiH Gojko Cimirot.

Beogradski Partizan je na svom terenu odigrao 0:0 protiv Videotona, dok je Everton u Liverpoolu savaldao splitski Hajduk sa 2:0.

Golove za “karamele” su postigli Keane u 30. i Gueye u 44. minuti.

Osijek je na svom terenu poražen pd bečke Austrije sa 2:1.

Osječani su prvi došli u vodstvo preko Ejupija u 15. minuti, da bi na 1:1 poravnao Monschein jedanaest minuta kasnije.

Konačnih 2:1 postavlja Holzhauser u 60. minuti utakmice.

Domžale su na svom stadionu ugostile veliki Marseille s kojim su odigrali 1:1.

Strijelci na utakmici bili su Vetrih u 12: minuti za Domžale, dok je Sanson pogodio u 63. za francuski klub.