Vardy ušao u istoriju Premier lige: Pogodio na 11. uzastopnoj utakmici

vardy

James Vardy, napadač Leicester Citya u večerašnjoj utakmici protiv Manchester Uniteda ušao je u istoriju Premier lige, oborivši rekod Ruuda van Nistelrooya star 12 godina. Vardy je golom za 1:0 na “King Power” stadionu pogodio u 11. uzastopnoj premierligaškoj utakmici, javlja Anadolu Agency (AA).

Za Vardya je to bio 14. ovosezonski gol zahvaljujući čemu je na vrhu liste strijelaca.

Ipak, njegov pogodak iz 24. minute nije bio dovoljan Leicesteru da slavi, jer je Bastian Schweinsteger, na konačnih 1:1, izjednačio u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Remijem lidera i drugoplasiranog tima najviše je profitirao Manchester City, koji je popodnevnom pobjedom na Southamptonom rezultatom 3:1, preuzeo vrh tabele sa 29 bodova. Nakon 14 kola isto bodova ima i Leicester na drugom mjestu, dok je Manchester United treći sa 28 bodova.