premijer liga bih

Velež prokockao plus tri protiv Širokog Brijega

fk velez

U prvom susretu 18. kola nogometnog prvenstva BiH Velež i Široki Brijeg u Gabeli su odigrali neodlučno 4:4.

Očekivala se tvrda i neizvjesna utakmica, ali krenuli je u potpuno drugom smjeru.

Rođeni su žestoko krenuli od prvog sudačkog zvižduka. U deset uvodnih minuta dva puta pogodili su okvir gola, a u 12. minuti mrežu je zatresao Alej Dejanović.

U 26. za 2:0 pogodio je Frane Ikić, a u 40. jedanaesterac je realizirao Nermin Hadžić za 3:0.

Činilo se u tom trenutku da je pitanje pobjednika riješeno, ali u nastavku je došlo do velikog preokreta.

Odmah u prvoj akciji nakon odmora Široki Brijeg je izborio najstrožu kaznu koju je u pogodak pretvorio Bože Vukoja.

Tri minuta kasnije na drugoj strani nakon udarca iz kuta glavom je za 4:1 pogodio Nemanja Anđuš.

U 63. Vukoja je realizirao drugi jedanaesterac za Široki i smanjio na 4:2. Drugi penal za goste izazvao je veliko nezadovoljstvo kod igrača i klupe Veleža, jer je glavni sudac prvo pokazao na slobodan udarac na rubu šesnaesterca, a nakon intervencije svog pomoćnika promijenio je odluku i pokazao na bijelu točku.

Poslije drugog primljenog gola igra Veleža se raspala što su iskoristili gosti. Marijan Ćavar u 65. minuti zabio je za 4:3, a svoj treći gol na utakmici Vukoja je postigao u 86. minuti za konačnih 4:4.

Široki se s današnjim bodom izjednačio na vrhu ljestvice sa Zrinjskim. Oba kluba sada imaju po 33 boda, s tim da Zrinjski ima dvije utakmice manje.