Velež startao silovito, Olimpik posrnuo na startu (VIDEO)

velez

Nova sezona Prve lige Federacije BiH počela je danas utakmicama prvog kola.

Odigrano je sedam utakmica, a pobjede su upisali Velež, Jedinstvo, Slaven i Zvijezda.

Velež je s 4:1 rutinski slavio na gostovanju u Čapljini. Na početku se nije činilo da će to biti lagan posao za Rođene.

Domaći su poveli nakon penala koji je realizovao Pervan u 18. minuti. Samo dvije minute kasnije penal i na drugoj strani, a siguran izvođač bio je Brandao.

Pobjedu Veležu donosi Nusmir Fajić s dva pogotka u drugom poluvremenu, a tačku na ovu utakmicu stavlja Mujezinović pogotkom u 82. minuti.

Jedinstvo je na svom terenu dočekalo visočku Bosnu i slavilo s 1:0. Strijelac odlučujućeg pogotka bio je Halavać u 45. minuti, dok su Vitez i Olimpik odigrali remi bez golova.

Sutra će biti odigran posljednji susret prvog kola, a u Tešnju će se sastati TOŠK i Bratstvo.

Rezultati 1. kola Prve lige FBIH: Čapljina – Velež 1:3 (Pervan 18'(p) / Brandao 20'(p), Fajić 59’, 74’), Jedinstvo – Bosna 1:0 (Halavać 45’), Slaven – Novi Travnik 2:0 (Salihović 57’, Gogić 61’), Rudar – Metalleghe BSI 0:0, Orašje – Zvijezda 0:1 (Mehić 87’), Vitez – Olimpik 0:0.