Veliko slavlje Sirijaca nakon što su izborili baraž za SP (VIDEO)

sirija nogomet baraz

Fudbalska reprezentacija Sirije je u posljednjem kolu grupe “A” azijskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine u gostima igrala neriješeno 2:2 protiv Irana, čime je izborila baraž, javlja Anadolu Agency (AA).

Sirija je povela u 13. minuti golom Mohamada Tamera Haja, ali je selekcije Irana uspjela izjednačiti u 45. preko Sardara Azmouna, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Iranci su poveli u 64. minuti, ponovo golom Azmouna.

Reprezentacija Sirije je, ipak, u trećoj minuti sudijske nadoknade došla do remija golom Omara Al Soma, kojim su uspjeli izboriti baraž.

Poslije mečeva 10. kola grupe “A”, plasman na SP u Rusiji su izborili Iran i Južna Koreja, dok će Sirija igrati mečeve baraža. Dalje se nisu uspjeli plasirati Uzbekistan, Kina i Katar.

Pogledajte veliko slavlje igrača i stručnog štaba Sirije nakon što su izborili baraž.