La Liga

Vidal donio pobjedu Barceloni

barca pobjeda (1)

Barcelona je u 36. kolu La Lige pobijedila Valladolid 1:0 u gostima i tako ostala u utrci za naslov prvaka.

Jedini gol na utakmici postigao je Arturo Vidal na 20. ovosezonsku asistenciju Messija u 15. minuti.

Setienova ekipa odigrala je ispodprosječnu utakmicu, a jedinu preostalu šansu imala je u 30. minuti kad je Masip odbranio odličan udarac Puiga.

Valladolid je jako stisnuo u zadnjih deset minuta, a mogli su i do boda da Ter Stegen odličnom reakcijom nije odbranio udarac Ramireza u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Barca je ovom pobjedom došla na bod od Reala koji u ponedjeljak igra protiv Granade. U preostale dvije utakmice Real igra s Villarrealom i Leganesom, a Barca s Osasunom i Alavesom.