Premijer liga BiH

Vidić novim golom donio pobjedu Slogi nad Širokim Brijegom

siroki brijeg sloga

Sloga je ovom pobjedom ostvarila svoju jedanaestu pobjedu ove sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine

U okviru 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine snage su odmjerili Široki Brijeg i Sloga Meridian. Krajnji rezultat je bio 0:1.

Prva ozbiljnija prilika desila se u 8. minuti kada je Omić šutirao glavom sa nekih 5 metara, ali lopta je otišla preko gola.

Prva prilika za ekipu Širokog Brijega bila je u 12. minuti kada je Kuprešak šutirao, ali dobro je bio postavljen golman Sloge.

Odlična šansa za domaću ekipu u 26. minuti, kada je Ćavar šutirao iz dobre pozicije, ali čuvar mreže Sloge Trako odlično brani.

U 34. minuti u prilici se našao Daniel Lukić, fudbaler Širokog Brijega pokušao je da par puta da uputi udarac prema golu, ali odbrana Sloge je bila dobro postavljena.

Na početku drugog poluvremena Bagarić je pokušao da uposli Kuprešaka, ali to je sigurno pokupio Trako.

U 56. minuti Veselinović je pronašao Mrzića u šesnaestercu domaće ekipe, da bi Mrzić uposlio Vidića koji donosi vodstvo Slogi Meridian.

U nastavku nešto mirnija igra obje ekipe, gosti su čuvali rezultat, a domaća ekipa nije imala ideju kako do gola protivnika.

Mišić je imao sjajnu priliku u 67. minuti nakon gužve lopta je došla do njega, ali on loptu šalje preko gola.

Lopta je većinu vremena kružila oko kaznenog prostra gostujuće ekipe, ali bez pravih riješenja od strane fudbalera Širokog Brijega.

Trako je spasio svoju ekipu u 86. minuti fenomenalom intervencijom zaustavio je pokušaj mišića sa ruba šesnaesterca.

Mišić je imao još jedan pokušaj iz prekida, ali i ta lopta je otišla preko gola.

Sloga je tako ovom pobjedom ostvarila svoju jedanaestu pobjedu ove sezone u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.