liga evrope

Višća igrač utakmice, Džeko bez maske, Ćiviću samo bod

visca

Odigrane su sinoć utakmice četvrtog kola grupne faze Evropske lige, a nekoliko bosanskohercegovačkih fudbalera upisalo je nastupe.

Basaksehir je ostvario veoma važnu pobjedu na gostovanju kod Wolfsbergera (3:0), a trijumf turskom timu donio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća. U 73. minuti Višća je iz penala pogodio za vodstvo Turaka, a desetak minuta poslije asistirao je Crivelliju za 0:2 na semaforu. Isti igrač pogodio je u 87. minuti za konačnih 3:0.

U drugoj utakmici grupe J Borussija Monchengladbach je savladala Romu (2:1). Fazio je u 35. minuti postigao autogol za prednost domaćih, a isti fudbaler se iskupio u 64. minuti kada je pogodio za 1:1. No, u petoj minuti sudijske nadoknade Thuram je pogodio za pobjedu njemačkog tima. Svih 90 minuta odigrao je Edin Džeko. Bez zaštitne maske.

Ferencvaroš je odigrao 0:0 protiv CSKA, a svih 90 minuta igrao je reprezentativac BiH Eldar Ćivić.