Kvalifikacije za LP

Višća tragičar za Bašakšehir, nije iskoristio penal u 92. minuti utakmice (VIDEO)

visca

Šutirao je po zemlji u desni ugao, ali je golman Jose Sa udarac zaustavio.

Istanbul Bašakšehir poražen je u okviru kvalifikacija za Ligu prvaka na domaćem terenu od Olympiacosa sa 1:0, a tragičar za turski tim bio je bh. reprezentativac Edin Višća.

Pobjedonosni gol za grčkog vicešampiona postigao je Masouras u 53. minuti utakmice.

Krucijalnu šansu za izjednačenje Bašakšehir je imao u 92. minuti kada je Višća promašio jedanaesterac.

Maribor, slovenski prvak poražen je na Ljudskom vrtu, nalazi pred eliminacijom. Poražen je rezultatom 1:3 od Rosenborga.

Odličnim udarcem Sergea Oliveire iz prekida, Krasnodar je poražen od Porta. Porto je napravio još jedan korak ka svom četvrtom uzastopnom učešću u grupnoj fazi Lige prvaka.

U Rumuniji je odigrana utakmica između Cluja i Celtica koji je izvukao remi. Bilo je 1:1.

Iznenađenje večeri je bio duel između austrijskog Laska i Basela. Lask je pobijedio rezultatom 1:2 na gostovanju kod favoriziranog Basela.

Zanimljivo je da na svim večerašnjim mečevima na poluvremenu bio neriješen rezultat.