bivši golman sarajeva

Vladan Kovačević odbranio penal i osvojio prvi trofej sa poljskim Rakowom

Vladan-Kovacevic-1

Kovačević odbranio je Bartoszu Kapustki penal u drugoj seriji i odveo Rakow do pehara

Vladan Kovačević, 23-godišnji bosanskohercegovački golman, osvojio je svoj prvi trofej sa poljskim Rakowom, u koji je stigao nedavno iz redova Sarajeva.

Rakow je večeras na stadionu Wojska Polskiego u Varšavi savladao Legiju nakon penala. Regularni dio utakmice završen je rezultatom 1:1, ali klub bh. golmana bio bolji sa 4:3 nakon izvođenja penala.

Fran Tudor u desetoj minuti donio prednost Rakowu, kojem je poništen i pogodak u 78. minuti nakon intervencije VAR-a, a Mahir Emreli je u sudijskoj nadoknadi pogodio za 1:1 i otišlo se u penal seriju.

Kovačević odbranio je Bartoszu Kapustki penal u drugoj seriji. Mahir Emreli je pogodio stativu u trećoj seriji, a Zoran Arsenić nije realizovao penal za Rakow, ali to ih nije koštalo trofeja na kraju.

Dvadesetttogodišnji bh. čuvar mreže je tako došao do petog trofeja u karijeri. Prethodno je sa Sarajevom dva puta bio prvak BiH i dva puta osvojio Kup.