Široki - Zrinjski

Zbog bakljade prekinut hercegovački derbi (VIDEO)

bakljada_siroki_zrinjski

Rezultat kod prekida bio je 1:0 za Široki Brijeg

Utakmica Premijer lige BiH Široki Brijeg – Zrinjski privremeno je prekinut zbog uporabe pirotehničkih sredstava.

Sudac Irfan Peljto povukao je igrače s terena u 65. minuti zbog kontinuiranog ubacivanja u teren petardi, topovskih udara i dimnih bombi. Pirotehnika je ubacivana većim dijelom s tribina s navijačima domaće momčadi, dok su gostujući navijači nešto suzdržaniji.

Rezultat kod prekida bio je 1:0 za Široki Brijeg. Strijelac jedinog pogotka bio je Petar Franjić u 15. minuti iz kaznenog udarca.

Nakon što je policija izvela s tribina dio domaćih navijača utakmica je nastavljena, ali 25-minutna stanka nije bila inspirativna ni za jednu momčad. Široki se uglavnom orijentirao na branjenje prednosti, dok Zrinjski nije uspijevao odigrati ozbiljniju akciju.

Tako je bilo sve do 82. minute kada je Marko Bencun, tek što je ušao s klupe, prošao po lijevoj strani i ubacio pred gol domaćih gdje je Filipović postavio glavu i pogodio za konačnih 1:1.

U 89. minuti branič Zrinjskog Hrvoje Barišić dobio je drugi žuti karton, ali se rezultat više nije mijenjao.