Željezničar bolji od Tuzle, remi u hercegovačkom derbiju

semir-stilic-zeljeznicar

U terminu od 18:00 sati odigrana su dva meča BHT Premijer lige BiH

U 22. kolu BHT PLBiH, Željezničar je savladao Tuzla City sa 1:0.

Željezničar je dobro otvorio meč. Veselinović i Štilić su imali dobre prilike, ali odbrana Tuzle je sjajno reagovala.

Do kraja prvog poluvremena Željezničar pokušavao da ugrozi gostujući gol, ali odbrana Tuzle je bila na visini zadatka i na odmor se odlazi sa 0:0.

U nastavku slavlje na Grbavici. U 50 .minuti Štilić golom iz slobodnjaka dovodi Želju u vodstvo od 1:0 nakon starta zbog kojeg je kapiten gostiju Kostić dobio drugi žuti karton.

Nakon gola prijete gosti preko Ubiparipa u 60. minuti ostalo je 1:0.

U 87. minuti gosti su tražili penal nakon prekršaja u šesnaestercu, ali sudija se nije oglasio, te je do kraja ostalo 1:0.

U hercegovačkom derbiju između Širokog Brijega i Zrinjskog odigranog u 22. kolu BHT PLBiH, konačan rezultat glasio je 1:1.

Na Pecari nije bilo previše uzbuđenja do 25. minute. U pomenutom mperiodu, gosti dolaze do vodstva od 0:1, a mrežu Širokog zatresao je Filipović.

Nakon gola Filipovića, pokušao je Zec, ali ostalo je 0:1.

Igrala se 35. minuta, kada Široki dolazi do poravnanja, a za 1:1 i rezultat prvog poluvremena pogodio je Ćorić.

U nastavku viđena je tvrda utakmica bez puno prilika, a jedino vrijedno spomena je opravdano poništen pogodak domaćih u 67. minuti.

Do kraja je ostalo 1:1.