premijer liga bih

Željezničar eurogolom Alispahića savladao Radnik

alispahic – zeljeznicar

U devetom kolu BHT PLBiH, Željezničar je savladao Radnik sa 1:0.

Željo je mnogo bolje izgledao u prvom poluvremenu. Imali su nekoliko ozibljnih prilika. Prvu je imao Alispahić u 22. minuti. Zatim pokušava i Veselinović, ali Bilobrk zaustavlja njegov udarac.

U periodu od 29. do 34. minute, Plavi su stvorili tri dobre prilike, a najbolju je imao Zec u 31. minuti, no ostalo je 0:0.

Do kraja prvog poluvremena još jedna šansa za domaće prekko Boje, no u svlačionice se odlazi pri rezultatu 0:0.

Početkom drugog poluvremena šansa za Radnika preko Simonovića u 54. minuti, ali ostaje 0:0. Pet minuta kasnije dobra akcija Želje, ali bez konkretne zaršnice.

Grbavica je eksplodirala u 66. minuti kada Alispahić eurogolom dovodi Željezničar u vodstvo od 1:0.

U 75. minuti prijete gosti preko Pece, bez promjene rezultata. Tri minute kasnije Sipović pokušao za domaće.

Do kraja nije bilo promjene rezultata i Željo je upisao nova tri boda s kojim je došao do drugog mjesta sa 19 bodova, bod manje od lidera Tuzla Citya.