Željezničar golom Lendrića slavio na Tušnju

sloboda zeljo5

Nogometaši Željezničara u derbi susretu 22. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na Tušnju su pobijedili lidera na tabeli ekipu Slobode sa 1:0 (0:0), golom Ivana Lendrića u 54. minuti.

Četvrtom uzastopnom pobjedom u drugom dijelu prvenstva ekipa Željezničara vratila se u utrku za nastup u evropskim takmičanjima, dok Tuzlake nakon poraza očekuje neizvjesna borba za titulu.

Nakon početne inicijative, u kojoj su domaći ozbiljnije zaprijetili preko Efendića i Ahmetovića, igrači Željezničara uspostavili su ravnotežu na terenu pa je prvi dio igre završen bez golova.

Početkom drugog dijela, utakmica je nakratko bila prekinuta zbog “dimne zavjese” koju su napravili domaći navijači.

Gol koji je odlučio pobjednika derbija postignut je u 54. minuti. Memija je šutirao, a lopta se odbila do Lendrića, koji se odlično snašao i matirao domaćeg golmana Pirića.

Nastojanja domaćih da u nastavku poravnaju rezultat kroz dvije dobre prilike Krpića i Ahmetovića zaustavio je odlični golman Željezničara Kjosevski.

Sloboda je i dalje vodeća na tabeli, a ovim trijumfom Željezničar je zauzeo treću poziciju.