premijer liga bih

Željezničar golom u sudijskoj nadoknadi savladao Velež

velez-zeljo (1)

Fudbaleri Željezničara u 23. kolu m:tel Premijer lige BiH rezultatom 1:0 savladali su Velež. Na Grbavici nije bilo previše prilika, igralo se čvrsto sa obje strane, a domaći tim do pobjede je došao u samom finišu utakmice.

Veliku šansu Velež je imao u 9. minuti, kada je Nermin Haskić imao zicer, ali Bender mu sjajno brani.

U 19. minuti Hasanović je šutirao iznad gola Željezničara. Željezničar je u 36. minuti zaprijetio preko Bekrića, koji šutira iz slobodnog udarca, a brani mu Jovičić.

U nastavku susreta, prvu ozbiljniju šansu ponovo su imali gosti. U 69. minuti Haskić je šutirao, ali opet se intervencijom istakao Bender.

Kada se činilo da će se remijem i završiti utakmica, Omar Beća u drugoj minuti nadoknade pogađa za konačnih 1:0 i za velika tri boda Željezničara.