konferencijska liga

Željezničar gubi na poluvremenu, primio gol nakon amaterske greške

Željezničar u kvalifikacijama za Konferencijusku ligu nakon poluvremena gubi na gostovanju kod Nefcija sa 1:0.

Nogometaši Neftcija od 20. minuta susreta vode protiv Željezničara i to nakon što su iskoristili veliku grešku u odbrani Plavih.

Galić je na desnoj strani odigrao jaku lošu loptu u sredinu prema Biberu, veznjak Plavih je izgubio duel i ostao bez lopte, a to koristi Lebon, koji bez previše razmišljanja dodaje do Saiefa i krilni napadač domaćeg tima pogađa za 1:0.

Treba reći i to da je Saief imao i dosta sreće jer je lopta na putu prema mreži pogodila i Jašarevića, promijenila smjer i umjesto u desnu stranu, otišla u lijevu, ostavivši golmana Želje Muftića apsolutno nemoćnim.

Prvi meč na Grbavici završen je rezultatom 2:2 i Željezničar nakon primljenog pogotka mora postići gol kako bi se vratio u igru.