premijer liga bih

Željezničar na Grbavici savladao Leotar

zeljeznicar – slavlje Damir Hajdarbasic, fkz ba

Fudbaleri Željezničara su u okviru 11. kola m:tel Premijer lige BiH savladali Leotar sa 1:0.

Željezničar je poveo u 44. minuti. Mekić je sjajno šutirao sa 25 metara, lopta je pogodila stativu i golmana Leotara u leđa. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:0.

Dobra šansa za Plave u 55. minuti. Bojo je gurnuo za brznogog Zdunića koji iskosa šutira malo pored gola. Subašić u 59. minuti sa lijeve strane šutira, Perišić brani. Gasal lijepo gura loptu za Boju u 77. minut, Bojo šutira, ali Perišić brani u korner. Do kraja se nije mijenjao rezultat.

Narednu utakmicu Željezničar igra u srijedu protiv Rudara iz Han Bile. Susret 1/16 finala Kupa BiH počinje u 16 sati u Han Bili.