Željezničar ponovo preuzeo lidersku poziciju, remi Sarajeva i Krupe

Radnik Zeljeznicar

U preostalim susretima nogometne Lige za prvaka Bosne i Hercegovine Željezničar je u Bijeljini slavio protiv Radnika sa 1:0 (0:0), dok su Sarajevo i Krupa na Koševu remizirali 1:1 (0:0).

Važnom gostujućom pobjedom nogometaši Željezničara ponovo su došli na vrh tabele, sa bodom prednosti nad prvim pratiocem Zrinjskim, te sa velikih pet bodova nad trećeplasiranim Sarajevom.

U prvom poluvremenu obje ekipe zabilježile su po jednu izgledniju prilku da povedu, ali se na odmor otišlo bez golova. U 31. minuti Marković je pogodio stativu nakon ubačaja Stojanovića, dok su domaći uzvratili osam minuta kasnije kada je Vasić je šutirao sa oko 13 metara, ali lopta je otišla pored gola.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili igrači Radnika, koji su propustili dvije prilike da povedu. Najprije je Obradović sa četiri metra pogodio golmana Kjosevskog, da bi Đurić nedugo iza toga pogodio prečku. Već u sljedećem napadu Željezničara je poveo u 65. minuti golom kapitena Zajka Zebe, koji je odbijenu loptu sa vrha šesnaesterca preciznim šutem po zemlji uputio u lijevi ugao gola Lučića.

Od 68. minute Željezničar je ostao sa 10 igrača nakon što je isključen Srđan Stanić poslije oštrog starta na protivničkog igrača. U nastavku domaća ekipa preuzela je inicijatvu, ali se ekipa trenera Slavka Petrovića uspjela odbraniti.

Nogometaši Krupe uspjeli su da osvoje bod na Koševu, a ovaj ishod znatno je umanjio šanse ekipe trenera Mehmeda Janjoša u borbi za prvaka.

Trećeplasirano Sarajevo na tabeli sada zaostaje za Željezničarom za teško dostižnih pet bodova.

Veliku inicijativu u prvom dijelu nogometaši Sarajeva nisu uspjeli da pretvore u vodstvo. Najbolje prilike imao je Sarić, ali su njegovi šutevi završili pored gola.

“Bordo” tim poveo je u 50. minuti iz penala, nakon što je prethodno Crnkić oboren u šesnaestercu gostiju. Siguran realizator šuta sa bijele tačke bio je Ahmetović. Gosti su izjednačili samo pet minuta kasnije. Ubačenu loptu iz kornera prihvatio je Koljić i šutem glavom pogodio mrežu Pavlovića.

Do kraju susreta domaći tim imao je inicijativu, ali su se gosti uspješno obranili i osvojili bod.