pripremna utakmica

Željezničar u Antaliji remizirao s Akhmatom

Akhmat – Zeljeznicar

Fudbaleri Željezničara remizirali su sa ruskom ekipom Akhmat iz Groznog rezultatom 2:2, u drugom prijateljskom meču koji je sarajevski klub odigrao u sklopu priprema u Antaliji.

Utakmica je odigran u veoma teškim uslovima zbog jakog vjetra i kiše u Antaliji, zbog čega je prvo poluvrijeme okončano bez golova.

Već početkom drugog poluvremena ruski tim je poveo pogotkom Mitrisheva. Željezničar dolazi do poravnanja u 66. minutu, a strijelac je bio Lendrić na asistenciju Zajmovića.

Akhmat dolazi do drugog gola četiri minuta poslije drugim pogotkom Mitrisheva, a nedugo poslije drugi gol za Željezničar i konačan rezultat ovog meča postavlja Štilić.

Ovo je bio drugi pripremni meč Željezničara u Antaliji, a prije dva dana poraženi su od Olimpije sa 6:3. Željezničar narednu utakmicu igra sutra protiv Proletera iz Novog Sada.