Željezničar uz puno muke savladao Drinu, trijumf Slavije

d926ff87ba385b7099d3dc342084c5de78bb3ced69be3db54281805255cc002b

Pogotkom postignutim u sudijskoj nadoknadi vremena Sloboda je uspjela izbjeći poraz na gostovanju kod Mladosti u Zenici. Željezničar je uz mnogo muke na kraju ipak uspio poraziti Drinu, dok je Slavija također pogotkom u sudijskoj nadoknadi došla do trijumfa nad Čelikom.

Mladost – Sloboda 1:1

Sloboda je odmah na početku mogla povesti, ali se pred golom Mladosti nije snašao Mersudin Ahmetović. Potom je pokušao i Sarić, da bi nešto kasnije gol prebacio Nemanja Stjepanović. Dobru priliku u 15. minuti propustio je i Zajko Zeba. Potom je zabilježen i prvi pokušaj domaćina, a prijetio je Mehmedalija Čović. Mladost je iz prve prave akcije u nastavku povela 1:0, a strijelac je nakon pokušaja Rizvanovića bio Bošković. Sloboda je ekspresno mogla izjednačiti, međutim pred golom Mladosti nije se snašao Mersudin Ahmetović pogodivši stativu nakon što je zaobišao golmana Mladosti. Gosti su stopostotnu priliku propustili u sudijskoj nadoknadi kada ni Ordagić, ni Ahmetović nisu pronašli put do mreže. Već u narednom napadu Kostić je postigao pogodak za konačnih 1:1.

Željezničar – Drina 3:2

a0cc0e5542df1dd318389e4400e0b62b193997da830b46e16e60577a73742d24Željezničar je tokom prvih 15 minuta utakmice najbolju priliku imao preko Joce Stokića koji je pogodio stativu gola Drine. Veliku priliku potom su propustili gosti nakon greške Marjana Antolovića, da bi potom pokušao i Sadiković, također bez uspjeha.

U 29. minuti sam pred gol Drine izašao je Đelmić čiji je udarac odbranio golman Erić, da bi u nastavku akcije preko gola šutirao Sadiković. Četiri minute kasnije spomenuti Sadiković i Đelmić bili su režiseri vodećeg pogotka domaćina. Sadikoviću je pripala uloga asistenta, dok je pogodak postigao Ognjen Đelmić. Tri minute kasnije Đelmić je izbjegao ofsajd zamku i pogodio za 2:0.

57fc948c63b5bc78ac1e54ef96d7aeaf78b8f636e983ff72879c4e30bea9c536Igrala se osma minuta drugog poluvremena kada je Aleksandar Ilić lijepim pogotkom goste vratio u život. Potom su velike prilike propustili Đelmić i u dva navrata Joco Stokić, a svaki puta dobrim intervencijama istakao se golman Erić. Kazna za propušteno uslijedila je u 70. minuti kada je Marko Jakšić izjednačio na 2:2. U nastavku je uslijedila ofanziva domaćina, a pogodak za konačnih 3:2 u 82. minuti postigao je Jovan Blagojević.

Slavija – Čelik 2:1

Slavija je iz prve prave prilike na utakmici povela, a pogodak je postigao iskusni Darko Spalević. Nekoliko minuta kasnije Dedić je pogodio stativu domaćeg gola. Upravo je Dedić u finišu prvog poluvremena poslužio Vernesa Selimovića koji je postigao izjednačujući pogodak. U 53. minuti Kartal je vratio loptu sa gol linije nakon pokušaja Marina Popovića. Kazna za propušteno uslijedila je u samom finišu kada je pogodak za trijumf Slavije postigao Nemanja Pušara.