premijer liga bih

Željo drugi put pao ove sezone, Zrinjski zasluženo slavio

zrinjski-zeljo (1)

Željezničar je doživio težak poraz u derbiju četvrtog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Zrinjski je potpuno nadigrao Plave u Mostaru i na kraju ubjedljivo slavio rezultatom 3:0.

Zrinjski je od prvog minuta bio bolji protivnik, napadao, no mreža gostiju mirovala je do 36. minuta.

Nakon nekoliko sretnih i spretnih intervencija, golman Želje Bender kapitulirao je nakon centaršuta Bašića, čiju loptu Savić posprema u mrežu. Domaći su već u 42. minuti udvostručili prednost, a ovaj put pogodio je Bilbija.

U 57. minuti Zrinjski došao do trećeg gola. Bekić je centrirao, a Bilbija pogodio glavom.

Željezničar je bio blizu počasnog gola u 73. minuti.

Bekrić je sjajno šutirao iz slobodnjaka sa nekih 25 metara, ali je pogodio samo prečku.

Plavi nakon četiri odigrane utakmice imaju četiri boda, dok su Plemići u tri odigrana susreta skupili sedam bodova.

Ostali susreti igraju se u nedjelju, a sastaju se: Posušje – Borac, Rudar Prijedor – Sarajevo i Radnik – Velež.