premijer liga bih

Željo prekinuo crni niz dug 20 mjeseci, nakon velikog preokreta savladali Zrinjski

zeljo zrinjski stilici fkz

Nogometaši Željezničara savladali su Zrinjski nakon preokreta u derbiju 2. kola Premijer lige BiH.

Aktuelni prvak je poveo u prvom poluvremenu golom Bilbije, a za preokret su u nastavku pogađali Gasal i Mekić.

Igrala se 65. minuta kada je rezervista Hamza Gasal s distance lijepo pogodio za 1:1.

Krenuo je potom Zrinjski po novi gol, a onda je u 81. minuti ostao s igračem manje, nakon što je Josip Ćorluka dobio crveni karton.

Dvije minute kasnije gosti su došli do velikog preokreta i gola vrijednog pobjeda, koji je poslije asistencije Semira Štilića postigao Nedim Mekić.

Željezničar je ovom pobjedom prekinuo crni niz koji je trajao skoro 20 mjeseci. Naime, tim sa Grbavice prije večerašnjeg trijumfa posljednji put na gostovanju je slavio 2. decembra 2020. godine. I to upravo u Mostaru protiv Zrinjskog identičnim rezultatom 1:2.