bh telecom premijer liga

Željo rutinski riješio gostovanje u Ugljeviku

zeljo (1)

Pitanje pobjednika praktično je riješeno u prvom poluvremenu

Fudbaleri Željezničara pobijedili su kao gosti ekipu Zvijezde 09 rezultatom 0:3, u okviru 21. kola Premijer lige.

Domaći tim je imao velike probleme sa virusom koji je “pokosio” brojne prvotimce, te je Adnan Zildžović primoran bio dati šansu nekim omladinicma. Zbog toga je u početnom sastavu Zvijezde čak pet igrača ispod 21 godine, a šest prvotimaca je bilo van stroja.

S druge strane, Amar Osim je imao slične poteškoće sa manjim brojem igrača, a prvi meč u plavom dresu odigrao je i debitant Frane Ikić.

Pitanje pobjednika praktično je riješeno u prvom poluvremenu. Željo je poveo u 19. minuti autogolom Nikole Jankovića. Prethodno je odbrana Zvijezde napravila veliku grešku. Nakon ubačene lopte Boje, u želji da spasi gol, Janković je zatresao vlastitu mrežu.

U 39. minuti bilo je 0:2. Plavi su izveli brzu kontru nakon koje je Stevanović odigra povratnu loptu za Ramovića, koji je preciznim udarcem povisio na 2:0.

Sve dileme oko pobjednika riješene su pet minuta kasnije. Sadiković je šutirao, a lopta je na putu do gola pogodila Lendrića i završila u mreži za 0:3.