Željo slavio u Tuzli golovima Čurjurića i Vranješa (VIDEO)

tuzla zeljo2

Nogometaši Željezničara pobijedili su u gostima Tuzla City rezultatom 2:0 u sklopu 6. kola Premijer lige BiH.

U sedmoj minuti Veselinović šutira sa distance, Fejzić sigurno brani. U 19. minuti Bakrač iskosa ubacuje, lopta odlazi malo pored gola domaćih. Šest minuta poslije Rodin glavom šutira nakon kornera, ali bez veće opasnosti po gol Tuzle City. U 30. minuti dobra situacija za Tuzlu City, Efendić je probio po desnoj strani, ubacio, a Ziljkić zakasnio.

Nukić u 44. minuti sa distance šutira preko gola. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

Željo do vodstva dolazi u 55. minuti. Pavić je odigrao do Zajmovića, ovaj dodao do Krpića koji grudima spušta za Čurjurića čiji sjajni volej sa ivice kaznenog prostora pogađa mrežu domaćih. Ziljkić u 66. minuti šutira sa distance, Kjosevski sigurno hvata. U 71. minuti udarac Ziljkića brani Kjosevski, dvije minute poslije Bakrač šutira preko gola nakon kornera. Ziljkić je probao i iz slobodnog udarca u 75. minuti, ali Kjosevski brani.

Potvrdu pobjede Željezničara u 92. minuti donosi Vranješ koji je nakon kombinacije sa Zajmovićem rutinski matirao golmana domaćih za konačnih 2:0.

Narednu utakmicu Željezničar igra u nedjelju protiv Krupe. Susret na Grbavici počinje u 20 sati.