Premijer liga BiH

Željo u završnici utakmice izbjegao poraz u Mostaru

Velez-Zeljeznicar3 (1)

Nogometaši Veleža i Željezničara podijeli su bodove u utakmici 12. kola Premijer lige BiH, odigravši 1:1.

Domaći su od samog starta krenuli ofanzivno. Već u trećoj minuti Erić je sjajnom paradom zaustavio žestok udarac Radovca s nekih 20-ak metara, no ubrzo nakon toga golman Željezničara je ipak matiran.

Cvijanović je bio u prodoru s desne strane, lijepo je centrirao, a u šesnaestercu gostiju najviši je bio Mulić koji je glavom pogodio u nebranjeni dio gola za vodstvo od 1:0 koje je bilo na snazi sve do samog finiša drugog poluvremena.

Nakon što su od 56. minute domaći bili primorani da igraju s igračem manje zbog isključenja Ćivića, Plavi su nametnuli inicijativu i to im se isplatilo deset minuta prije kraja susreta kada Alispahić donosi izjednačenje Željezničaru.

Velež je ostao na četvrtom mjestu Premijer lige BiH, dok je Željezničar prestigao Borac i sada se nalazi na drugoj poziciji.